نسخه PDF
آرشیو روزنامه

اخبار
تصویر صفحه نخست روزنامه سراج/ناامنی غذایی!

هشدار نسبت به حذف میوه وبسیاری از پروتئین ها از سبد مردم دستگاه قضاء دسیسه ها علیه امنیت غذایی مردم را خنثی کند سراج روزنامه سراسری صبح ایران

شناسه خبر : 2192, منتشر شده در مورخ : ۳ اسفند ۱۳۹۹

به گزارش سراج کاشان :

۷۵۰ نویسنده حوزه های مذهبی در کاشان وجود دارد

۷۵۰ نویسنده حوزه های مذهبی در کاشان وجود دارد

مسئول کتابخانه تخصصی کاشان پژوهی گفت: وجود ۷۵۰ نویسنده در حوزه های شیعی مذهبی نشانگر سبقه فرهنگی ،دینی اسلامی منطقه کاشان است.

علی اصغر شاطری در گفت و گو با خبرنگار سراج اظهار داشت: دسترسی به سبقه فرهنگی و پژوهش در مورد منطقه کاشان ما را بر آن داشت تا با تحقیق و بررسی ۳۰ ساله کتابهای نویسندگان کاشان با موضوعات مختلف منطقه را جمع آوری کرده و در سال جاری کتابخانه تخصصی کاشان پژوهی را تاسیس کنیم.

وی افزود: این کتابخانه با هدف دسترسی آسان به آثار نویسندگان و ناشران کاشانی تاسیس شد تا کتابهای حوزه های مختلف قابل تفکیک باشد.

شاطری با بیان اینکه ۲۰۰ نویسنده خانم در حوزه‌های شیعه و علوم انسانی در کاشان وجود دارد افزود: با وجود این ظرفیت نویسنده در منطقه، متاسفانه با کمبود داستان نویس مذهبی مواجه هستیم.

وی تاکید کرد: در ۸۰ سال پیش کتابهایی از علمای دینی در کاشان چاپ شده است که شامل ۵۰ عنوان    کتاب از مرحوم نراقی و خاندان شریف بوده است و همچنین تاریخ امامزادگان و شهدای منطقه که همه آنها در این کتابخانه جمع آوری شده است.

برچسب ها :
علی اصغر شاطری مسئول کتابخانه تخصصی کاشان پژوهی نویسنده حوزه